poniedziałek, 28 lutego 2011

Revit - Robot link

Witam ponownie,
Tym razem postanowiłem napisać na temat wymiany danych pomiędzy RST i Robotem.
Temat bardzo ważny i na czasie, a dostępnej dokumentacji odnośnie zasad transferu informacji, jak na lekarstwo.

Aplikacja umożliwiająca transfer danych jest dostępna dla subskrybentów RST.
Metodą prób i błędów doszedłem do kilku wniosków i te zebrałem w dokumencie, do którego link znajduje się poniżej:
Revit - Robot link
Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek doświadczenia odnośnie współpracy RST-Robot zapraszam do zabrania głosu i konstruktywnego komentowania.

jeszcze tu wrócę...
Krzych

3 komentarze:

 1. Bardzo dobry artykuł. Szkoda że sam musiałem odkrywać opisane tutaj procedury ;). Opisany tok postępowania pokrywa się z moimi doświadczeniami. Sam preferuje kilka innych ustawień np. używam defalutowych ustawień robota dla materiałów. Wiele osób robi model w revicie -> transfer do robota i później żyją one oddzielnie. Osobiście uważam że utrzymywanie 2 modeli Robota i Revita jest nieopłacalne. Można mieć jeden aktualny model w Revicie co wiąże się niestety z ogromem pracy przy jego poprawnym analitycznie tworzeniu. Przydałby się artykuł poświęcony tematyce poprawności modelu analitycznego i sposobom jego korekty.

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki za komentarz! osobiście również uważam, że warto zrobić w Revicie tyle ile się da zanim prześlemy model do Robota. zawsze mam jednak dylemat co do obciążeń i np. zwolnień dla prętów...przykładasz je w Robocie czy Revicie?
  ...a co do metodologii poprawiania modelu analitycznego to postaram się coś napisać w tym tygodniu. pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam!
   na początku gratuluje udanego artykułu.. niestety widzę,że wątek umarł. Szkoda, wydaje mi się, że jest to temat o którym warto rozmawiać.
   Jestem bardzo ciekaw tej wypowiedzi o metodologii poprawiania modelu analitycznego niestety widzę, że nie ujrzała światła dziennego.

   Pozdrawiam i zachęcam do dalszej pracy

   Usuń