środa, 22 grudnia 2010

Przypadki obciążeń – włączanie, wyłączanie i izolowanie... brzmi tajemniczo? Przeczytaj wpis poniżej!

Co prawda mój pierwszy iście „merytoryczny” wpis miał dotyczyć współpracy RST z AutoCADem, ale ostatnie szkolenie, które miałem przyjemność prowadzić w Krakowie, zainspirowało mnie do ucieczki w innym kierunku, a mianowicie do obciążeń i możliwości zarządzania nimi.
Zaczynając, rzecz bardzo odkrywcza: istnieją w Revicie Structure narzędzia do definicji obciążeń. Choć dalece odbiegają od możliwośći Robotowych w tym zakresie to jednak znalazły swoich zwolenników, którzy chcą mieć w Revicie jak najbardziej kompletny model obliczeniowy.
I Ci właśnie szukają sposobu w miarę efektywnego zarządzania przypadkami, a konkretnie możliwości sterowania widocznością przypadków np.: izolowania tylko jednego konkretnego przypadku obciążeń, wygaszania wybranych przypadków itp. 

wtorek, 7 grudnia 2010

konstruktywnie poREVITujmy!

Witam wszystkich serdecznie!
Dość długo zwlekałem z napisaniem pierwszego postu na tym blogu, ale mam nadzieję, że jak już w końcu się pojawił to będzie początkiem czegoś naprawdę fajnego. Wyobrażam go sobie(uwaga- wizja!) jako platformę wymiany opinii pomiędzy użytkownikami Revita Structure(RST), jako miejsce, gdzie każdy może zapytać i otrzyma odpowiedź (prędzej czy później, ale na pewno w końcu otrzyma!), a także miejsce gdzie wspólnie będziemy pracować nad rozwiązaniem problemów projektowych z wykorzystaniem narzędzi zawartych w RST.
Zachęcam więc, aby każdy kto myśli KONSTRUKTYWNIE o Revicie Structure i ma jakiś ciekawy pomysł na post, zgłaszał go czym prędzej do mnie na adres: blogrst@gmail.com i w ten sposób stawał się współautorem tego wiekopomnego dzieła!(trochę mnie poniosło...)
Na rozgrzewkę, w kolejnej odsłonie - już merytorycznej - spróbuję przerzucić ponadczasową, międzyplanetarną kładkę! o co właściwie ... chodzi?! rozwiązanie wkrótce...
jeszcze tu wrócę...
Krzych